29 січня 2011 р.

Всеукраїнська гра "Соняшник"

10 березня 2011 року відбудеться Всеукраїнська гра "Соняшник" (українська мова, українська література, українознавство).

 ПРАВИЛА
Всеукраїнської гри «Соняшник» (витяг)

1.     Загальні положення
1.1. «Соняшник» – щорічна гра з української мови, літератури та українознавства (далі – Гра).
1.2. Авторські права на Гру належать колективу її Авторів.
1.3. Авторські права на всі завдання Гри належать Методичній комісії Гри.
1.4. Офіційний сайт Гри в Інтернеті: http://gra-sonyashnyk.com.ua/.
2.    Цілі та завдання Гри
2.1. Цілями та завданнями Гри є:
-          формування у школярів сталої зацікавленості українською мовою, літературою та українознавством;
-          підвищення кваліфікації вчителів української мови, літератури та українознавства;
-          активізація позакласної та позашкільної роботи із зазначених вище дисциплін;
-          надання учням можливості змагатися в міжрегіональному масштабі, не виїжджаючи зі свого району.
3.     Учасники Гри
3.1. Учасниками Гри можуть бути учні 1–12-х класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та форм власності, які сплатили організаційний внесок. Рішення про звільнення учасників від сплати організаційного внеску може бути ухвалено лише оргкомітетом.

4.         Суб’єкти Гри
4.1. Суб’єктами Гри є:
учасник;
координатор у школі;
адміністратор у кабінеті;
регіональний представник;
методична комісія;
організаційний комітет.

5.         Організація та проведення Гри
5.1. Організатором Гри за договором з Авторами є творче об’єднання «Соняшник» за сприяння кафедри українознавства Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія», Харківської обласної спеціалізованої школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів «Обдарованість», творчого об’єднання «Гімназія».
5.2.          Керівництво проведенням Гри здійснює оргкомітет, що формується рішенням творчого об’єднання «Соняшник». До функцій оргкомітету належать: розробка інструктивних документів та листів з питань, що не врегульовані цими Правилами, документації Гри, взаємодія з регіональними представниками, іншими установами та організаціями, підготовка оригінал-макетів, друк та розсилка матеріалів Гри (бланків відповідей, бланків завдань, інструкцій з проведення Гри та заповнення бланків відповідей, сертифікатів учасника тощо), обробка бланків відповідей, підбиття підсумків та нагородження переможців, вирішення спірних питань (спільно з творчим об'єднанням «Соняшник» та методичною комісією Гри), що виникають у зв’язку з проведенням Гри. Функції членів оргкомітету за необхідності визначаються окремими угодами з творчим об’єднанням «Соняшник».
5.3. Наукове керівництво Грою здійснює методична комісія Гри. Методичну комісію Гри формує її голова, який затверджується оргкомітетом. До функцій методичної комісії Гри належать розробка та відбір завдань, укладання варіантів Гри, розробка відповідей, укладання та редагування підсумкових збірок матеріалів Гри й інших публікацій її матеріалів.
5.4. Організацією та проведенням Гри в регіонах займаються регіональні представники. Регіональними представниками можуть бути юридичні та/або фізичні особи-підприємці, що діють на підставі договорів з творчим об’єднанням «Соняшник», або вирішується індивідуально.
5.5. Гра проходить в один тур безпосередньо в загальноосвітніх навчальних закладах в один день для всіх учасників. Строк проведення Гри визначається оргкомітетом щорічно не пізніше ніж за три місяці до дня проведення та доводиться до відома зацікавлених осіб та організацій шляхом розсилки інформації регіональним представникам та публікації в Інтернеті.
5.6. Гра проводиться для всіх бажаючих, без попереднього відбору, відмова в участі у Грі не допускається. Участь у Грі є добровільною, залучення учнів до участі в Грі проти їх бажання забороняється. Гра проводиться за п’ятьма комплектами завдань, призначеними для учнів 1–2, 3–4, 5–6, 7–9, 10–11 класів відповідно. Комплект містить 30 (у 1–2, 3–4 класах – 20) завдань, розбитих на три рівні складності (по 1, 3 і 5 балів за правильну відповідь), на кожне завдання пропонується п`ять варіантів відповідей, серед яких є лише одна правильна. Писати повні відповіді непотрібно, достатньо лише на спеціальному бланку відповідей позначити одну правильну відповідь. Максимальна кількість балів, яку може отримати учасник – 70 (44 бали – у 1–2, 3–4 класах). Основним критерієм оцінювання результату є сумарна кількість балів, набрана одним учасником.


                                                                          ЗАТВЕРДЖЕНО
                    наказ Міністерства освіти і науки
«_28_» липня  2010 р. № __764___

Немає коментарів:

Дописати коментар